Vişne Tadında’s 4th Year!

4 sene önce bugün, bütün hayatımı düzene sokacak bi karar verdim. Vermişim yani farkında bile degildim. Vişne Tadında’yı hayata geçirdigimde aklımda blogun gelecegine dair hiçbir plan ya da hayal yoktu, kendi kendime günlük yazıyordum. Plan olsaydı muhtemelen blogun adını Ingilizce koyardım ya da bir ay boyunca neredeyse sıfır hite yazmazdım. Yazmak beni okuma-yazmaya başladıgımdan beri rahatlattı, internette çok vakit geçirdigimi anlayınca kagıtlardan çok sanal ortamda yazmaya devam ettim. Twitter az geldi, facebook bunun ortamı degildi derken çok takip ettigim blogların bir sayfası da ben oldum.

4 years ago I made a decision, without realizing, that ended up becoming my life. When I first started Vişne Tadında, I had no idea or dream about the future of the blog; it was just me writing a journal. If I actually had a vision I would name the blog in English (Tastes like cherry/Cherry Taste? Maybe?) or I wouldn’t write for an entire month with no hit. Writing was my way of relaxing since I have learnt how to read and write, when I realize I do spend most of my time on internet writing on paper turned to writing on online. Twitter wasn’t enough, Facebook was not the right place then I became a part of the blogging world among with the other bloggers that I’ve always admired.

Vişne Tadında
Vişne Tadında’nın 1. yılını Magic Star sanal dergisinde böyle kutlamıştık :)

Hep söylerim blog yazmak çok sabır işi, hobi olarak yapanlar için özellikle. Bir yerden başlayınca blogu yaşatmak için güncel olarak özgün paylaşım yapmak gerekiyor. Bugün modumda degilim yazmıyım dedigin zaman blogunun da modu düşüyor. 4 sene boyunca blogum ve benim modumuzu yükselten kaliteli insanları tanıdıgım network’ü bol etkinlikler , markalardan gelen mailler oldu. Ancak beni Vişne’ye baglayan en etkili şey tanıdık tanımadık tüm takipçilerimden gelen motive edici yorumlar. Günlük tıkları, neyi sevip neyi okumadıgınızı görebiliyorum tabi ki ama vakit ayırıp yaptıgınız yapıcı eleştiriler, güzel yorumlar sayesinde Vişne buralarda.

I always say blogging requires a lot of patience, especially if you are doing it as a hobby. When you start it you should always keep up to date and be unique. When you start saying “don’t feel like writing today” the mood of the blog goes down with you as well. For the past 4 years what kept me and my blog motivated was events that I meet lots of people good people through, and mails I received from brands. But the most important thing that kept me going was the nice comments that were coming from my dear readers. I can see statistics, which subject is more interested by the audience which is not but you, taking time out of your day giving me good criticism is what brought Vişne where it is today.

vişne tadında

Etkinliklerde ve blog paylaşımlarımda hep tek başına görünüyorum ama aslında bana blogda yardımcı olan ve neredeyse Vişne Tadında ekibi diyebilecegim çok degerli arkadaşlarım var işin backstage’inde. Yaklaşık 1 senedir degişen web sitesi tasarımı trendlerine göre benim de degişen zevkime ayak uydurmaya çalışan bi Bora var mesela. Sitenin tasarımını tam bir sene boyunca sabırla degistirdik, ben begenmedim Bora sürekli yeni fikirlerle geldi. Tasarım sonunda degisti, güzel yorumlarınızı aldıgım için çok mutluyum ancak hala tasarım içinde bir şeyler yapım aşamasında, çetrefilli işler.

Biz tanışmadan önce Vişne’yle tanışan Merve var, sıkı bir blog takipçisi ve çok yakın arkadaşım. Başka bloggerlar neler yazmış, koleksiyonlarda görmedigim şeyler varsa haber verir; blog tasarımını didik didik edip eksikleri saptar, tükenmişlik sendromumda bana yeni fikirlerle gelir ve en güzeli tam bir DIY insanı (daha yaptıgı o kadar çok şey var ki).

Herkesin bi tane edinmesi gereken Burak var, en yakın arkadaşım ve en büyük stalker’ım. Öne sürdügüm saçma fikirleri dobralıkla reddeder, gelecek planlarımı analiz eder, en büyük psikolojik destegim.

İki tane çok yetenekli fotografçı arkadaşım var : Evrim Ergin ve Sarper Kesim. Son zamanlarda isimlerini fazla duyuyorsunuz ve duymaya devam ediceksiniz. İşlerinde çok başarılı oldukları kadar ayrı ayrı çok dedikodu yaptıgımız ve çok proje kafalarında oldugumuz iki güzel insan.

Daha ismini sayamadıgım ve destegi olan tüm arkadaşlarıma, tüm takipçilerime çok teşekkürler, beni çok mutlu ediyorsunuz. Yorumlarınıza eleştirilerinize her zaman açık olacagım.

Öpüyoruum.

-Vişne

You always see me as an individual behind the blog but I have great friends that help me with the blog in the backstage that I can even call Vişne Tadında Crew. My dear friend Bora who helped me with the design of the new site, he made it from scratch. My close friend Merve who has been keeping me updated about everything related to the industry. Another close friend Burak, stand me through my ups and downs, listened to every crazy idea I have ever had. And lastly my lovely photographers Evrim Ergin and Sarper Kesim.

Many other friends, my readers, followers thank you all for taking me to where I am, you make me really happy. Keep those comments coming!

Kisses

-Vişne

 

Tags from the story
More from Cansın Ekşi

Tom Ford & John Galliano 2010 Güneş Gözlük Modelleri

Tom Ford‘un, yeni büyük kelebek çerçeveli kadın gözlüğü ve erkekler için tasarladığı...
Read More

Leave a Reply