The Kimono

This kimono is again an Orkun Sevim piece. When I first saw it I thought it was perfect to lounge in the morning with my coffee in my hand. When I put it on, boy was it comfy. You could not be wearing anything in this kimono but you still won’t be showing off anything. I managed to take it before it was even finished and did a shoot with it.

Bu kimonoyu Orkun Sevim’in tasarımları arasında ilk gördügümde ‘Ah, ‘ dedim, ‘ bunu sabahları röptöşambr niyetine giyip purom agzımda viski yudumlamak vardı.’ Bunun üzerine Orkun’un cansız manken üzerinde sergiledigi tasarımını alıp üzerime geçirdim, belki o rahatlık hissini verir diye. Rahatlık ne kelime, öyle salaş bir parça ki içine bir şey giymesen bile herşeyi kapatır diye düşündüm içimden. Parça daha bitmemişken ben onu çekim için Orkun’dan almayı başardım!

thekimono1

While deciding the outfit, I realized nothing was working with it so I decided to wear nothing. I mean nothing but a crop top and a tiny belt. My hair was done by non-other than Unsal from Makas. That day’s hair was one of my favorite; it make me feel me even though I have never wore a kimono while going out. The men behind the camera Evrim Ergin and Sarper Kesim made the day even more fun for me.

Kimonoyu kombinlerken şu karara vardım: kombinlicek bir parça yok, içine ne giysem boş en iyisi bir şey giymiyim. İçine crop top giyip beline dore bir kemer taktım. Saçlarımı da derinden ayırıp iri dalgalar yaptık Makas Nişantaşı Mini’de. Ünsal Muslu ‘nun yaptıgı saç kendime en çok yakıştırdıgım saçlardan biriydi ve ne garip ki hayatımda kimonoyla dışarıya hiç çıkmasam da o kimonoyla daha çok kendim gibi hissetmem şimdiye kadar yaptıgımız çekimlerden ‘en eglendigim bu olucak’ hissine kaptırdı beni. Fotografçım Evrim Ergin ve backstage için gelen Sarper Kesim’le yaptıgımız güzel sohbetler, dedikodulardan sonra bu his daha da güçlü oldu ve gerçekten de çok keyif aldım.

thekimono2

I wish you could see me with my kimono on the Nişantaşı streets. So just wait for the backstage videos : )

Nişantaşı sokaklarında kimonom uçuşurken keşke beni görseydiniz- diyemeyecegim.
Yakında bu postun kamera arkası geliyor, sizi de çekime götürmek isterim :)
Designer: Orkun Sevim
Photo: Evrim Ergin
Backstage: Sarper Kesim
Hair: Ünsal Muslu (Makas Nişantaşı Mini)

Tags from the story
, ,
More from Cansın Ekşi

Koton 2010-2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Bu elbise favorim!! Kocaman kurdelesi ve dantelleriyle beni benden aldı. Bende onu...
Read More

4 Comments

Leave a Reply