Spring/Summer Trends for Men

PS: Bu bir konuk yazar postudur.

Ali Rıza Tunçer’den erkekler için ilkbahar ve yaz tüyolarını kaptık!

Merhaba Sevgili Vişne Tadında Okuyucuları,Bu yazımda sizlere bitanecik Cansın’ın aracılığıyla bu ilkbahar ve yazın trendlerinden uzun uzun bahsedicem.

Erkeklerde bu sezon daha iddialı ve daha canlı kreasyonlar göze çarpıyor. Biraz kuralları yıkıyoruz fakat klasik çizgilerden de çok uzaklaşmıyoruz.

Genelde gri, siyah gibi renkler aslında en alt notaları oluşturuyor bunun nedeni ise Hipster, Grunge ve Punk gibi akımların fazlasıyla revaçta olması. Bu üç trend üzerine şekillenen yeni sezon bu eski akımları daha da modernize ederek günümüz sokak modasına taşıyor. Şimdi bu sezonun olmazsa olmaz trendlerine detaylıca bir bakalım.- Bu sezon erkekler için fazla renkli ama bir o kadar da desenli olacak. Geçen sezondan beri etkili olan Floral Prints yani doğa baskıları fazlıca ön planda. Bu da grunge’ın en büyük etkisi. Devamında Polka Dots yani puantiyeleri görmekteyiz. 80lerin baskın puantiye modası bu sezon özellikle gömleklerde sıkça görülecek.

Hello, Dear Readers of Vişne Tadında

I am going to tell you all about SS14 trends for men with details. We are seeing a lot of assertive and vibrant creations this season. It is a bit rule breaking but still in touch with classic. Key colors are gray and black; this is because Hipster, Grunge and Punk is really in at the moment. These three trends are being modernized and finding a place in the street style. Now, let’s take a look at them.

-This season will be full of colors and prints. Florals, starting from last season, are still in. This is the biggest effect of grunge. Then we are seeing polka dots. Flash back to 80s, polka doted shirts are huge.

Camo, as it was in the last two seasons, is a great option.

large-16
Kamuflaj ise son iki sezondur olduğu gibi bu sezon da harika bir opsiyon olabilir.-Pantolonlarda ise denim ve chinolar hala çok revaçta. Ripped Jeans dediğimiz yırtık kotlar koyu renklerde ve skinny kesimlerde karşımıza çıkıyor. Chinolar da yine dar kesimlerde ve binbir çeşit farklı renkle vitrindeki yerlerini çoktan aldı.

Camo, as it was in the last two seasons, is a great option.

-As for pants denim and chino is popular. Ripped jeans are appearing in dark colors and as skinny jeans. For chinos, skinny is also in and you can find them in various colors in all brands.

545295_10151290132191115_1730151267_n

-Kış boyunca parkalar ve deri ceketler çok trenddi. Bu sezon da kot ceketlerin hakimiyeti var. Kot ceketler taşlanmış ve kısa fit kesimlerde olacak söylemedi demeyin.

– Parkas and leather jackets were in throughout the winter. On spring we have denim jackets. Stone-washed and shorter cut denims will be a must for the season.

Screen Shot 2014-04-17 at 00.31.55-Genel kanının aksine yarım kollu gömleklere ilginç bir dönüş var. Kot gömlekler sezonlardır zaten trendliğini koruyor fakat hipster akımı bu yaz karşımıza bolca yarım kollu gömlek de çıkaracak. Senelerce yarım kollu gömlekler çirkindir, kakadır giymeyin diyen biz bloggerlar bile artık tavrımızı değiştirdik. Ön yargılar kırılmak için vardır değil mi?

-Contrary to popular belief, short sleeved shirts are coming back. Denim shirts have been popular over the seasons but hipster trend seems to be bringing short sleeves back. Even us bloggers, who have been claiming short sleeves are ugly, are changing our minds.

Screen Shot 2014-04-17 at 00.32.06-Ayakkabı konusu ise derinlemesine incelenmesi gereken bir durum. Sezonun beş farklı trendi var ayakkabı konusunda bunun detaylı incelemesi blogumda ama kısaca özet geçeyim hemen. Espadril ve plimsolls herkesin kullanabileceği iki trend. Toms ve Superga bunların başını çekmekte piyasada. Oxford ve Slippers rahatına düşkün ama bir o kadar da casual beylerin iddialı seçimleri olacak. Ted Baker, Massimo Dutti ve Hugo Boss önerimdir. Son olarak da kontrast ve neon trainerlar var. New Balance ve Nike Air Max diyorum. Başka söze gerek yok sanırım.

-When it comes to shoos we need to talk in debt. There are five different trends. Espadrilles and Plimsolls are for everyone to use. Toms and Superga are the leading brands for them. Oxford and Slippers will be an option for the casual gentleman out there. Ted Baker, Massimo Dutti and Hugo Boss will be a good choice. Lastly; Neon trainers. New Balans and Nike Air Max is all I say.

Screen Shot 2014-04-17 at 00.32.12-Siz siz olun bu yaz dışarı aksesuarsız çıkmayın. Aksesuar erkeğin en önemli ayrıntısıdır ve unutmayın ki şeytan ayrıntıda gizlidir.

Casio’nun dore ve lame dijital saatleri renkli bilekliklerinize yoldaş olacak. Onları diğer elinize takacağımız birkaç yüzükle birleştirebilirsiniz.

-Never leave the house without accessory this summer. Accessory is the most important detail of man. Casio’s silver and gold digital watches are a good companions for an arm party. You can combine them with wearing couple rings to the opposite hand.

Screen Shot 2014-04-17 at 00.32.18

Peki ya güneş gözlükleri? Her bir köşesi cayır cayır yanan memleketimizde bedava dağıtılması gereken birer aksesuar. Flat Brow ve Mirror Lens trendi oldukça yoğun.

Son olarak benden küçük bir hatırlatma. En az 15 faktör içeren güneş korumalı bir nemlendiriciyi yanınızdan ayırmayın beyler. Siz siz olun sokağa çıkmadan önce Vişne Tadında’ya bakmadan geçmeyin. Arada bana da uğrarsanız iki kelam ederiz. Benden birkaç nacizane öneriydi sadece.

Hep şık kalın!

What about sunglasses? Flat Brow and Mirror Lens are in.

These were my humble opinions hope you enjoyed. Always stay stylish!

5661ca75bc65f0432c1310f467c01f4a

Cansın’ın notu :)

Ali Rıza Tunçer, tarzını çok begendigim ancak güzel İzmir’de yaşadıgı için malesef facebookta dedikodu yapmakla yetindigim takip edilesi erkek moda bloggerı.

Fashion Tips by Ali Rıza Tunçer blogunu linke tıklayarak takip edebilirsiniz.

More from Cansın Ekşi Read More

Leave a Reply