Mutluluk Projesi ~

Sonunda kendime uygun bi kitap bulmuş , turuncu sandalyemi en rahat pozisyona getirdikten sonra dalga sesleri eşliğinde okumaya başlamıştım: ‘Mutluluk Projesi’ .Annem ‘Bu kitabı okuyorsun diye kendini mutsuz hissetme ‘ dedi . Elbette ki kitabı mutsuz hissettiğim için almamıştım. Yanlızca bu tür uygulamalı kitaplara hep ilgim vardı ve yaşamımda yaratacağı en ufak bi farklılığın beni ‘Mutlu ‘ ediceğine inanıyordum.Kitapçıya gittiğimde kendime uygun -okumak için sabırsızlanıcağım- bi kitap bulamıyorum diye kendi içimde mızmızlanırken ‘Mutluluk Projesi’ gözüme fosforlu göründü. Bi sayfasını
açıp bakıncaysa bi blog başlatın başlığını görür görmez beynimde eski bir tanıdığı görmüşcesine öyle bir ampul yandı ki çevremdeki insanların bu ışığı görebildiğini zannederek ALIYORUM kelimesiyle kitabı ‘güvenli ‘ bi yere koyup ortamdan hızla uzaklaştım.O kadar kitap kurdu değilimdir ama bazı anlarda birşey beni OKU diye dürtüklemiyor değil.Okumaya başladığım sabah daha giriş kısmını -anca- bitirdiğim zaman yanıma bi bayan oturdu.
Bende kafamı çevirip bakma ihtiyacı hissettim.Birbirimizi tanımadığımız halde aynı anda ‘merhaba’ dememizin benimle mi yoksa elimdeki kitapla mı ilgili olduğunu düşünmedim değil.Hadi başlıyoruz dedim.


Kitabın yarısına geldiğimde aldığım kararların çoğu dağınıklıkla ilgiliydi. Tamam o kadar dağınık değilimdir ama yine de içimde bi toplama,düzenleme aşkı oldu diyebilirim.


-Masanın üstündeki bitmiş oje ve kremleri at.


-Kıyafetlerini düzenle.


Tatildeyken kasınca ancak bunlar çıktı ama ya İstanbul’da?


-Kitaplığındaki kullanılmayan kitapları at.


-Giymediğin kıyafetlere kıymadan at.


-Dağınık olan ve ne idüğü belirsiz çekmeceme dokunma kalsın.(bu gerekliymiş)


-Sabah uyanınca yatağını yerleştir.


-Dolabını ‘sadece giyceğim kıyafetler’ olarak yerleştir.


-Daha fazla oje alma sapıtıyosun..(Geçen sene aldığım fosforlu pembe,açık mavi,mor..)


Kullanmıcağım renkler almamalıyım!
İstiyorum ki bu sene sadece kullandığım şeyler göz önünde olsun.
Oje olarak meselaaa : bordo, kırmızı, french için / beyaz, ten rengi,cila/,kahverengi, lacivert ve soft bikaç renk..
Mavisiymiş moruymuş napıcaksın onları..
Düşündüm bunlarla mutlu mu olucam diye..Mutluluk bu kadar kolay mı?
Sanırım evet.Nasıl davranırsan öyle hissedersin yasası vardı mesela.Yapmacık da olsa böyle enerjik davrandığım zaman bana enerji geri dönücek .Hissediyoruuum (:

Tags from the story
More from Cansın Ekşi

Retro Gözlükler

Artık erkekler de aksesuarlarıyla şehir hayatında göze çarpıyor. Steve McQueen, rahat görünümlü...
Read More

Leave a Reply