Moshos Garden

I don’t think there is any other brand that I met on Instagram and liked this much. Moshos Garden prepares hand made products that are %100 herbal and natural.

Lavender & Nutmeg mask, Shea & Vanilla hand and face cream, eyebrow/lash oil were the ones I put my hands on. Not a one to use masks but the smell of it captured my room and now I am addicted. Yes to fresh skin!

Eyebrows and lashes are important part of my make-up routine, but I never knew I should be taking care of them before/after make up as well. I am in safe hands with Moshos’ oil!

If you also want to meet Moshos Garden click here.

They have reasonable prices and they walk you through the applying process of product.

You can see my photo of Moshos Garden on Instagram: @cansineksi

Instagram’da tanıyıp bu kadar benimsediğim bir marka olmamıştır heralde. Moshos Garden, %100 bitkisel maddelerin içinde bulunduğu, doğal ve tamamen el yapımı ürünler üreten bir marka.

Lavanta & Muskat Kil maskesi, Shea & Vanilya El ve Yüz kremi ve kaş/kirpik bakım yağını deneme fırsatı buldum. Düzenli olarak maske uygulayan bir insan değilim ancak maskedeki odanın her yanını saran lavanta kokusu bende bağımlılık yaptı. Cildim tazelenmeye mahkum!

Kaş ve kirpiklerim makyaj sonrası yüzümde en belirgin bölgeler ama makyajsızken bu bölgelere de bakım yapılması gerektiğini bilmiyordum. Makyajım kaş/kirpik bakım yağına emanet!

Moshos Garden’la tanışmak isterseniz buraya tık tık!
Fiyatlar çok uygun, kullanım talimatları sitelerinde tek tek yazıyor :)

Instagram’daki çılgın Moshos Garden fotografım için instagram: @cansineksi

Tags from the story
, ,
More from Cansın Ekşi

Miu Miu Renkli Güneş Gözlükleri

Siyah çerçeveli , siyah camlı gözlükleri kaldırın!Pudra pembesi,bebek mavisi,çağla yeşili, çift renkli...
Read More

Leave a Reply