Moda ikonu olmanın 10 altın kuralı


Haber Türk’ün 2 Haziran tarihli Magazin ekinde ülkemizin başarılHaber Türk’ün 2 Haziran tarihli Magazin ekinde ülkemizin başarılı Moda yazarlarında Esra Çoruh “Moda İkonu Olmanın On Altın Kuralı” isimli harika bir yazı yazmış.
Bakınız
Moda ikonu olmanın 10 altın kuralı şöyle:

1. Stil sahibi olmakla modayı takip etmek aynı şey değildir. Moda ikonluğu parayla alınmaz. (bence de vitrindeki mankenin üzerindekileri komple alıp giymek sizi ikon yapmıyor maalesef bayanlar)

2. Özgün bir stil yaratmak için gülünç duruma düşmeyin. Gerçek moda ikonlarını örnek alın. (gaiba burada göndermenin kime yapıldığı gayet açık, yine de anlayanlar anlamayanlara anlatsın…)

3. Yaşa göre stil anlayışı değişir. 20’ler daha cesur, 40’larda klasik parçalara yönelin. (bakınız Pelin’in yorumsuz olarak yazdığını Esra da söylüyor, 40 yaşına merdiven dayayıp 17 yaşınızdaki kızınızla bir örnek giyinince komik oluyorsunuz!)

4. Moda dergilerini takip edin. Ama dergideki çekimleri kopyalayarak ikon olamazsınız.

5. Kendi görünümünüzü ve stilinizi anlatan sözlerden liste yapın. Asla taklitçi olmayın. (güya ikoncan olarak bilinen 2 malum bayanın farklı zamanlarda bir örnek kıyafetler yakalanmaları ne kadar tarzsız olduklarının kanıtı aslında)

6. Gardırobunuza detoks yapın, giymediğiniz, kullanmadığınız ne varsa hemen atın.

7. Ayakkabı için paraya kıyın. İkon olmak ayakkabıda zamansız parça almaktır.

8. Kalitesiz ve sahte şeylerden uzak durun. Hep tasarım elbise giymek de gerekmiyor. (kesinlikle katılıyorum, paranız yetmediği halde istediğiniz çantanın, elbisenin sahtesini almak sizi sadece özenmiş ve alamamış durumuna düşürür, sahtesine sahip olmaktansa hiç olmamak çok daha iyidir.)

9. Makyajda doğallık önemli. Size uygun renklerle her zaman doğal makyaj yapın.

10. İkoncan diye boy gösterenleri örnek almayın. Onlar paralarıyla rezil oluyor. (Bu madde ile birlikte Esra Çoruh’a da helal oluyor…)

Tags from the story
More from Cansın Ekşi

#KaylaGibiGiyin Sarı Elbise

#KaylaGibiGiyin projesinin 3. kıyafeti için Kayla’nın alışverişe çıktığında beğendiği derin dekolteli sarı...
Read More

Leave a Reply