MOC Istanbul : Ministry of Coffee

Kahveyi ögrenci olmanın dışında nedenlerle seviyorum. Beni ayık tutmasının yanı sıra yemekten sonra kahve keyfi yapmadan o masadan kalkmam.

23 Nisan tarihinde açılışını yaptıgımız MOC Istanbul, tam olarak benim yeni ‘nokta atışı’  keyif yerim.

I love coffee, not because I am a student or it keeps me awake but drinking a cup of coffee after a great meal is my favorite thing to do.

MOC Istanbul, we visited on the opening day, is my new happy place.

Ministry of Coffee

Kahvenin kavrulmasından falan anlamam, onlar yapsın ben içerim. O günün sıcaklıgından mıdır bilmem favorim Cold Brew oldu, tadını tarif edemem mutlaka gidip içmeniz gerek.
MOC’un biricik sahibi Sam’in tavsiyesi üzerine ikinci bardagıma karamel ekledik. O ikinci bardaktan o kadar içmiş olucam ki artık beni barda gören ‘Bu kıza daha fazla kahve vermeyin.’ diyordu. :)

I don’t know much about how coffee is made; to be honest I am only interested in the drinking part. I can’t decide whether it was because of the atmosphere of the day or not my favorite was Cold Brew. Words can’t describe the taste you should go and try it. We had added caramel on my second glass that makes everything even better.

10273134_1491727637706405_8801097045693215483_o

Kahvesi dışında dekorasyonuyla da kendine çagıran bir mekan. Girişte dışarıya bakan geniş bi masa var içeriden oturabileceginiz (bar mı deniliyordu acaba oraya :)), yüksek bir tavan ve girişteki kitaplık sizi karşılıyor. Bu kitaplıktan begendiginiz kitapları satın alabiliyorsunuz. Üst katta da yayılabileceginiz rahat koltuklar ve yine mini bir kütüphane sizleri bekliyor.

Beside the tasteful coffee the decoration was also great. A big table in the front, high ceilings and the bookshelves in the entry are the first thing that catches your eye. You can also buy books from the shelves. Second floor is a good place to just chill and read a book as well.

Minisrty of Coffee books

MOC Istanbul, Nişantaşı’nda Şakayık Sokak’ta. (City’s in sagındaki sokaktan girip ikinci sagdan dönerseniz karşınıza çıkacak sol tarafta.). Gittiginizde bana rastlamanız muhtemel, kitabımı alıp öndeki bölmede keyif yapıyor olacagım.

PS: İsmi de çok şirin, ‘Kahve Bakanlıgı’

10264219_1491729097706259_116624343059656610_o

MOC Istanbul ekibi ve alttaki fotografta canım Göze’yle :)

Ministry of Coffee

MOC Istanbul

MOC Istanbul

Kombinimin postu da yakında blogda olucak, takipte kalın.

Photos:

Evrim Ergin

Sarper Kesim

More from Cansın Ekşi

Levi’s İlkbahar/Yaz 2013

Levi’s®’ın Hint kültüründen esinlenerek hazırladığı 2013 İlkbahar-Yaz erkek ve kadın koleksiyonları, şimdi...
Read More

Leave a Reply