Lipbalm Denemesi

 Şu postumdan bendeki rujların, lipglossların fazlalığını bilirsin.Ancak yanımda her daim taşıdığım lipbalm tektir, sevimli kutusundan dolayı.
Hatta onun bizim ailede bir adı bile var: Sihirli kutu
Sürdüğünde birkaç saat içinde dudağını iyileştiriyor(Oriflame).Bu bittikten sonra kabına pek kıyamadım ve evdeki yarım lipbalmları bu kapta daha sık kullanıcağımı düşünüp buraya aktarmaya karar verdim.
 
Birden fazla lipbalmla yapmak şart değil, elimden çıkarmak istediğim bunlardı.
Bir bıçak yardımıyla hepsini bir kaşıkta topladım, hatta yararlı olucağını düşündüğümden  Bepanthen kreminden de bir sıkımlık aldım.
Kabın şeklini alması için önce mevcut şekli bozmak gerekti, bu da ısıyla olucak.
Kaşığı fotoğraftaki gibi muma değdirmeden, ocakta yemek ısıtırmışçasına bekletip tüm balmlar eriyince bir güzel karıştırdım.
Ancak ortada bir sorun var.Sanırım Bepanthen’in içinde asit var ya da bir kimyasal, ısıtıp karıştırırken yine o ocakta yemek ısıtma örneğindeki gibi fokurdamaya başladı.Korkmama rağmen kabın içine karışımı boşalttım.
 

 Böyle bir görüntüye ulaştım, karışım kuruduğunda dankek’in içinde eriyen çikolata gibiydi Bepanthen. Fokurdamasını gördüğümden kullanmanın pek doğru olduğunu sanmıyorum.Bepanthen’i işin içine karıştırmamalıydım. Başarısız oldum..

Tags from the story
, ,
More from Cansın Ekşi

Yves Saint Laurent Manifesto

Yves Saint Lauren bu sezon mor.Bu bahar makyajdan başlayan renk, yeni trend...
Read More

Leave a Reply