Kokusuyla Yaşadıklarım

Uzun zamandır koku bağımlısıyım.Kokusuyla beni büyülemeyen şeylerin masamın üzerinde pek yeri yok,kokusuna kapılıp gittikleriminse mağazada daha fazla kalması yasak.Bu konuda çok hassas, çok takıntılıyım.Bu yüzden bana alınabilicek en güzel hediye güzel kokan herhangi birşey olabilir.

En sevdiğim kokular yenesi olanlar ..
 • Vanilya, hindistan cevizi ve şekerli tüm kokular.
 • Çiçeksilerle aram o kadar iyi değil.
 • Meyveyle şöyle böyle..

 1. Neutrogena Pink Grapefruit Facial Wash- TV’de deli gibi reklamları yapıldıktan sonra bilinçaltım uyuşuk aldığım greyfurt kokulu temizleyicimin sonuna geldim.Yoğun bi kokusu var ama ben daha çok rengine ve işlevine aşığım.
 2. Fa Coconut Cream Duş Jeli-Bu benim hayatımın duş jeli.Bitipte alamadığım zamanlar duş almayıp sırf saçımı yıkıyorum o derece önemli.Bazen kapağını açıp tiner çeken çocuklar gibi kokluyorum fena derecede bağımlısıyım.
 3. Gratis Coconut Cream Duş Jeli-Duş jellerinde tercihimi hindistan cevizinden yana kullandığım ortada.Bunu Fa’nın eksikliğini hissetmek için kullanıyorum.Pek biticeğini de sanmıyorum.
 4. Lolita Lempicka-Şişesi harika,kokusu şekerli.Çoğumuzun bildiği bi koku.Çantana at-çık boyu benim için kolaylık sağlıyor.
 5. Tommy Hilfiger Loud-Bu, geçen sene bi blogdan bana hediye :) Enerjik bi koku adı gibi.’Nişantaşı’na alışverişe gitme’ kokusu benim için, onun dışında pek tercih ettiğim bi koku değil.
 6. Body Shop Vanilla Body Spray- Kaçıncı şişe bilmiyorum ama bu henüz ilk günlerinde.Bazen yatarken falan sıkıyorum.Bu da beni tinerci yapan kokulardan içime çekipte tatmin olamadıklarımdan..
 7. IKEA Vanilla Mum- Benim mum takıntım da var, gece yatmadan bazen yakıyorum sırf kokusunu alabilmek için.
Kremler kremler..
 • Yine hindistan cevizli bi krem ama kokusunun onunla alakası yok.Ben buna süte bandırılmış kurabiye kokusu diyorum.Kimi arkadaşım hiç beğenmedi ama bazısı burnunu kutusunun içine soktu.Ya beğeniyosun ya da suratını buruşturuyosun öyle bi çizgide bu krem.Genelde yanımda taşıyorum.
 • Mavi kapaklı olanı halam Almanya’dan getirdi.Ne markasını biliyorum ne de kokusu var.Tek bildiğim duştan çıkınca yumuşacık olmak istiyosan bununla krem banyosu yapman yeterli.
 • Yine Gratis’ten annemin bulup getirdiği bi koku.Mandalina kokuyor bildiğin.Ellerime sürüyorum ve yıkamak istemiyorum.Mandalina yemiş etkisi veriyor.
Tags from the story
,
More from Cansın Ekşi

Yüksek doz IDDAA

 Yaza yaklaşırken dolabımızın renk paletinin genişlemesi olayını abartıyoruz; pembeler daha neon,sarılar daha...
Read More

Leave a Reply