HAKKIMDA

aboutpage

Endüstri Mühendisligi okuyup tenefüs aralarında lansmanlara kaçan Vişneyim.

Dolabımda daima bir topuklu, çantamda kartvizit stogum saglam.

2010 yılında günlük gibi açılan bu blogun gelecek kaygısı yoktu, konusu bile yoktu. Ne zaman iş ciddiye bindi, o zaman ben markaları sevmeye başladım. Blog yazarken bi eşik vardır ilişkiler gibi, hani bi süreyi geçince tamam siz ayrılmazsınız derler ya. O eşigi geçtigimden beri kafam proje kafası; okuyucularımı heyecanlandırmaya, fotograf çekimleri ve backstagelerle görsel şölen oluşturmaya ve magazalarda ne varmış ne olacak yorulmasınlar diye burdan aktarmaya çalışıyorum.

Industrial Engineering student who uses her free time to go to the events. Always keeping a high heel in my cupboard and stacking my business cards in my bag.

In 2010 this blog started as a journal, no plans for future not even a proper subject! When things get serious that’s when I started liking the brands.

You know what they say blogging is like a relationship, when you spend a certain amount of time together; you become one. When we hit that time period, I am always thinking of new projects; keeping the excitement alive, shootings and backstage footages and keeping you updated with what is in the stores, what are the trends so that you can sit back relax and read through everything.