Italya Günlükleri Floransa

Geldik ikinci durağımıza : Floransa
 
Burası tarihinden çok alışveriş yapılası yer olarak kalmış aklımda.O yüzden tarihi uzun sıkıcı bilgiler veremicem..
 
Campanile di Giotto, çan kulesi üstteki fotoğraftaki (Duomo ve Cupola del Duomo) katedralin hemen yanında. Burası üstü açık müze ve her parça, her eser sanki bir oyuncak gibi.. Öyle özenle yapılmışlar ki gezerken hepimizin aklındaki kaç heykeltıraşın hayatını bunları oymaya adamış olduğuydu.
Piazza della Signoria e Palazzo Vecchio 
Piazza’nın meydan demek olduğunu artık öğrendik hı :) Burası Medici ailesinin ilk sarayı, kahve içmek veya dondurma yemek için harika bir meydan.Özellikle de böyle güneşli bi havada geziyorsan.
 
Ben artık tarihi yapıları bırakıp İstanbul’da olmayan markalara yönelmek istiyorum.
That’s Italia kesinlikle bir şey almadan çıkamayacağım mağazalardandı.Genellikle Vespa, Fiat 500 marka araçların çantaları,bardakları ve buna benzer şeyler satılıyor.
Tam kapının hizasından görünüp üstünde beyaz bir Vespa motorsiklet olan kırmızı laptop çantası emin ellerde!
 
Bir de günlük kullanmak için rugan çantalardan aldım ki onu da buradan görür gibiyim.Ancak hangisi olduğunu kombin fotoğraflarımda göstericem, merakta kal!
Şuan farkettim ki neden bu Sticky Noteslardan edinmemişim?!
 
Caddede yürümeye devam! Adını hatırlayamıyorum maalesef caddenin, son çıktığımız meydandan devam edersen bulursun. Buralara girmeyi de ihmal etme, Gucci’nin Kenzo’nun bulabiliceğin türlü türlü moda/marka kitapları var.Ancak içini açıp da İtalyancasından hiç bir şey anlamayınca alamıyorsun..
 
Bir de bu dünya haritası desenli harika çantalar,cüzdanlar var.En üstte durana çok tutulmuştum, ille de istedim ama Floransa hele de Roma sokaklarında (özellikle Roma’nın Bağdat Caddesi’nde anlatıcam) her 3 kişiden 1’inde var o çantadan.Ay dedim kalsın, almış olsam ne üzülücektim.
 
Bu postu uzun tutup sıkıcılaştırmak istemiyorum, özetin özeti geçtim.Floransa bize böyle veda ediyor.
 
Bir de fotoğrafını çekip de sonradan baktığımda beğenmediğim bir şey var:
FLORANSA H&M
Ben hayatımda böyle büyük H&M görmedim, kabinleri ararken bulduğum indiğim kocaman kat cennet gibiydi.Ne var yani H&M Türkiye’de de var deme! Kozmetikleri gördüğümde bayılmak üzereydim.
 
Yarın kadınlar günü ilk hediye çekilişimi Floransa ve Roma H&M’den aldığım kozmetiklerle başlatıyorum.Hazırlıklı ol!
More from Cansın Ekşi

Bebek Şenliği 2.gün

  4 Haziran 2011  Bebek şenliğinde  Neler yaptık? Neler yedik? Kimleri gördük?...
Read More

Leave a Reply