Gardırop Detoksu *

Çoğu zaman mağazalardaki kocaman İNDİRİM yazılarına aldanıp belki de 2-3 kere giyeceğimiz, gereksiz, mevsime uygun olmayan parçalar alıyoruz ve tabi ki onlar dolapta unutuluyor.Bu yüzden gardırobunuzda ne var ne yok nelere ihtiyacınız var , neler gereksiz bilmekte yarar var .
Tavsiyem , indirim çılgınlığına kendinizi kaptırmadan önce gardırop detoksu yaparak elinizdekileri gözden geçirmeniz , gerekeni elden çıkarmanız ya da bu sezonun modasına uygun yenilemenizdir. Böylelikle alışverişinizi daha bilinçli yapar ve dolabınızda yeni parçalar için yer açabilirsiniz .O zaman bi an önce başlayalım mı?


Acımasız olup ATIYORUZ:


Malzemeler : Ayna ve çöp torbası. 4 farklı torba hazırlayın. Atmak , vermek , başka şekilde kullanmak ve saklamak için.Eski, delikleri yırtıkları olan , artık emeklilik vakti gelmiş cicişlerinizi üstüne kocaman AT yazdığınız torbaya koyma ve vedalaşma vakti geldi! Ama az kullanılmış olanları mutlaka bir başkası giyebilir.Sizin artık giymek istemediğiniz bişey o parçayı değersiz kılmıyor.


Veriyoruz ! :


Yakın çevrenizi düşünün. Vücut ölçüleri sizin gibi veya size yakın olan birileri mutlaka çıkacaktır.Son 3-4 yıldır giymediklerinizi vermeye çalışın.


Geri dönüşüm vakti! :


Bazı parçaları atmaya kıyamıyoruz ama o şekilde de giyilmesi pek mümkün olmayabiliyor.Bu durumda iki seçenek var.Kolayca elinizden çıkarabiliceğimiz bir parçaysa gittigidiyor gibi online alışveriş sitelerinden kolaylıkla satabilir yenisini alabilirsiniz . Ya da elimizden çıkarmak istemediklerinizi kendi yaratıcılığınızı kullanarak çeşitli pullar zımbalarla yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz !


Dolabın üst kısmına kaldırmaya ne dersin? :


Imm bu konu genelde çok abartılır. Dolabımın üstündeki bölüm doldu taştı. Günün birinde belki giyerim denilen milyonlarca şeyim var.Temel kıyafetleri ve zamansız klasikleri ayırmaya çalışın.Vee üstünüze henüz olmayan ama bi zaman sonra giyeceğinizi hayal ettiklerinizi ayırıp üstüne zayıflarsan giyersin! tarzında motive edici bir yazı yazıp kaldırabilirsiniz. Böylece dolabınızda sadece giydikleriniz olacak ve o kıyafetlerin orda olucağını biliceksiniz. Bu aynı zamanda kendi diyetinize destek olacak (:


Düzenli ol TOPLA! :

Hazır kıyafetlerini düzenliyorken hepsini çıkarmışken rafların tozunu alın , nemli bi bezle silin. Hatta içine parfüm bile sıkabilirsiniz bir süre kıyafetleriniz üstünde hoş bi koku olur.Ardından tüm kıyafetlerinizi kategorilere ayırarak gardırobunuza yerleştirin. Herkesin düzeni kendine; sizin için ideal yerleştirme biçimi mutlaka vardır! Ancak renge göre ayırmak iyi bir fikir. Böylelikle aradığınız parçaları kolayca bulabilir, rahatlıkla renk kombinleri yapabilirsiniz.


Tags from the story
More from Cansın Ekşi

Koton 2010-2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Bu elbise favorim!! Kocaman kurdelesi ve dantelleriyle beni benden aldı. Bende onu...
Read More

Leave a Reply