Aslı Filinta Fashion Talk

 Dün akşam Aslı Filinta; markasının ortaya çıkışını, karşısına çıkan zorlukları bizlere aktarmak için ESMOD‘daydı.Aslında bi nevi ‘Siz de tasarımcı olucaksanız, olmayın!’ konuşmasıydı bu onun için, yani böyle başladı söze.
Ancak konuşması boyunca öyle iyimser konuştu ki istisnaları düşünmediğimizde Aslı Filinta hep önemli birileri, önemli markalar tarafından keşfedilmiş , böyle iyi yerlere gelebilmiş gibi görülüyordu.

Ne münasebet! Şansa bu kadar başarı elde edebilmek,daha da önemlisi bu başarıyı sürdürebilmek de neymiş!Onun farklı olmak gibi bi farkı varmış.’İnsanların yaptıkları şeyi taklit ediceksem ben ne işe yarıyorum’ kafasında yaşıyor ve her tasarımcının moda hayatının ilk 10 yılında yapması zorunlu şeyleri yaparak başarılı oluyor : elinde bavul, ülke ülke fuarlarda sürünmek.Fuarlara giderken sergileyeceği, 6 ay uğraştığı parçaların olduğu bavulu havaalanında kayboluyor, türlü aksilikler oluyor ama bazı aksilikler onu gerçekten istediklerine götürüyor.Tıpkı ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra başladığı 100 yıllık firmanın işe girdiği gün batması talihsizliği(!) gibi..


Aslı henüz markasının 4. senesinde, yani kendi tabiriyle hala sürünmeye devam ediyor ancak bu zihniyeti ve sağlam stratejisiyle onun başarısız olma gibi bi ihtimalini düşünemiyorum.

Tags from the story
, ,
More from Cansın Ekşi

Mevsimlerden Sahilde Yürüyüş

Güneşi görüp kendimi dışarı atmakla kalmıyor, soğuk esintilere rağmen kısa kollara geçiş...
Read More

Leave a Reply