Bir Çekmece Hikayesi


Makyaj konusunda ne ararsan bulabileceğin bi çekmecem var.Aldığım her yeni şeyi içine tıkar,sonra kullanamadan kaybederim ama bana sorsan aradığım herşey aslında ordadır.
Ve o çekmecenin her kızın hayali olduğunu düşünür-düm çünkü dağınık hali içinde herşeyi barındırdığının ve çok olduğu için bi türlü toparlanamadığının göstergesiydi.
Masamın üstünde hergün kullandığım ürünler durur,çıkarken elimin altındakilerle 5 dklık rutin makyajımı yapar çıkarım.Eğer erken giyinmişsem çekmeceyi açar ,her zamankinden farklı bi ruj denerim. O çekmeceyi açmak büyük olay,çünkü adı üstünde ‘rutinlerimi barındırmayan çekmece’ Bu çekmeceyi açma korkumu yenmemi sağlayan arkadaşım -aynı zamanda blogu açmam için beni destekleyen ilk insan- ‘Artık şu çekmecene çeki-düzen vermenin vakti geldi’ sözüyle hayatımın monotonluk kelimesinden biraz daha uzaklaşmasını sağladı.Aynı arkadaşımın önerisiyle hemen IKEAya gidip Antonius Çekmece Düzenleyicilerinden 2 tane aldım ve karmançorman çekmecemi düzene sokmaya bi adım daha yaklaştım.

  • Eveet kırmızı kırmızı yapıştırmalı bigudilerim ön planda biliyorum ama henüz kullanmaya cesaret edemedim.İlk aldığımda hepsini kafama taktım ve hepsinin mucizevi şekilde kendiliğinden yapıştığını görünce baya şok oldum ama sonra onları takıp beklemenin bana göre olmadığını gördüm.Çok sabırsızım.Annem de bigudi alıyorum diye dalga geçmişti benimle ‘milattan önceden kalmaymış’
  • Kalpli,bej rengi , mor görünürde 3 tane içi dolu makyaj çantası var.Aralarda görünen ince uzun çubuklar saçma sapan renklerde bana hediye olarak falan gelen göz kalemleri-normalde kalem kullanmam.
  • Bilmem farkettiniz mi yukarda takma tırnak bile var-ki şuan nefret ederim ama hala atamıyorum neden bilmem.Bi de üstüne kırmızı oje sürmüş olmam beni güldürüyor.Şimdi hayatta o yapıştırıcıyı tırnağıma değdirmem tırnaklarımı seviyorum hem de saplantılı olarak.
  • Bi başka saplantım da aldığım çoğu şeyin etiketini saklayıp bu çekmeceye tıkmam.Burda sadece Mango ve Park Bravo görünüyor ama aslında en az 20-25 tane vardır burda.Her cuma alışveriş günü olan biri için az görünüyor!

Birden bu tabloyu görünce bende şok oluyorum tabii.Ne kadar rujum-parlatıcım,göz kalemim falan varmış.Varlığından haberim olmayan güzel cicişler kendini gösterdi.

PS:Şuan kırmızı bigudiler dikey duruyo görünüşü çok daha iyi oldu hem de daha az yer kaplayıp çekmecenin zor kapanmasına son verdim.

Tags from the story
, ,
More from Cansın Ekşi

Düğün Sezonuna Girerken Mutlaka İncelemek İsteyeceğiniz 10 Abiye Modeli

Her düğün daveti beraberinde bir telaş ve heyecan getiriyor. Malûm, düğüne giderken...
Read More

Leave a Reply