7 EASY WAYS TO FIGHT AGING

After reaching a certain age, anti-aging creams become your new best friend. Rather than trying to stop or reverse it after it happened we should make it a habit to protect our youth while we still have it.

Belli yaşa geldikten sonra, tuvalet aynanızın önündeki anti-aging kremler vazgeçilmezimiz oluyor. Yaşlandıktan sonra bunu geri çekmeye degil, henüz gençken saglıklı alışkanlıklar edinip bu gençligi korumaya çalışsak daha etkili sonuçlar elde edebiliriz.

exercise

 

What we can do in order to achieve this;

 • 5+ hours of sleep

According to the researches 7 hours of sleep is what our body needs. If you sleep less than 5 hours, you will be exhausted the upcoming day. You can’t just disconnect your phone while it was only charged %40 and be mad at it for shutting down while you are on Instagram. Sleeping problems not only makes you age earlier but also causes distractibility and gaining weight. So make sure you get 7 hours of sleep every day.

 • Use an eye cream

When we clean our eye make-up we feel freshened, and we are. But after you handle the most important part of skin care, you should also moisturize yourself in order to prevent dry skin which causes wrinkles. When moisturizing the part that needs the most attention and unfortunately most forgotten is eyes. Don’t forget the eyes!

 • Exercise

A person who exercises 15 hours a month lives 10-13 years more compared to a person who spends the whole day in front of a computer. If you don’t exercise regularly go sign up for a gym membership or do it at home, summer is coming!

 • Use sunscreen

Another thing we just ignore. If we want to stay young we should stick with 30-50 SPF protection, the moment we step out of the door.

 • Don’t sleep facing downwards

We all love sleeping this way but it harms our face. What’s underneath the skin I mean. Also keep in mind to be gentle with your face while removing your make-up. 

 • Don’t kick fats out of your diet

Trying to lose weight doesn’t mean you should cancel out all the fat in your body. Some type of fat is actually keeps your skin younger. Beside this you should also focus on salmon and fish which have high amount of Omega-3 and beneficial to your heart and brain. Ah, and also nuts!

 • Stand Upright

Mom always reminds me this one. Rather than changing your look this posture is healthier. Spending all those hours in front of computers, sitting doubled up, have negative effect on our spine. So stand still, people!
Vucudumuza ve cildimize daha iyi bakmak için edinilmesi gereken alışkanlıklar;

 • Beş saat ve üstü uyku

Uzmanlara göre 7 saat uyku ideal olanı. Uykuya 5 saatten az zaman ayırıyorsanız uyandıgınız gün sizin için mor gözaltlarından öte yorucu bir gün olacaktır. Iphone’unuzu %40 tayken şarjdan çekip gün ortasında Instagrama fotograf yüklerken telefonunuzun kapanmasına kızamazsınız. Uyku problemleri cildinizin erken yaşlandırdıgı gibi dikkat dagınıklıgına ve kilo almaya da sebep oluyor. Her gün ortalama 7 saat uyumaya özen gösterin.

 • Göz kremi kullanın

Makyajımızı temizleyip o ferahlık hissini aldıgımız zaman bakımlı oldugumuzu sanıyoruz, öyleyiz. Ancak cilt bakımının en önemli kısmını hallettikten sonra nemlendirmeyle de desteklemek gerekiyor ki belli bir süre sonra kuru cilt kırışıklıklara sebebiyet vermesin. Nemlendirmede en çok unuttugumuz ve en çok ilgi isteyen bölge gözler. Yüzünüzü temizledikten sonra mutlaka nemlendirin, özellikle gözleri.

 • Egzersiz!

Ayda düzenli olarak 15 saat egzersiz yapan bir insan bütün gün bilgisayar karşısında oturan insandan 10-13 sene daha uzun süre yaşıyor. Sporla aktif olan insanlar her zaman daha dinç. Düzenli olarak spor yapmıyorsan hemen bir spor salonuna yazıl ya da evde egzersizlere başla, yaz geliyor!

 • Her mevsim güneş kremi kullanın

Bunu her uzman söylerken biz ısrarla ihmal ediyoruz. Cildimizi genç tutmak istiyorsak kapıdan adımımızı attıgımız anda koruması 30-50 SPF arası güneş kremi bizi koruyor olmalı.

 • Yüzü-koyun yatmayın

Evet bu pozisyonu çoğumuz seviyoruz ancak yüzümüzdeki kolajenlere ve bağdokulara zararı oldugu bir gerçek. Makyaj temizlerken de bu kuralı göz önünde bulundurup cildimizi fazla yıpratmamak gerekir.

 • Diyet yaparken yağı hepten kesmeyin

Diyet yaparken yağdan kurtulmaya çalışmak vücudumuzdaki yağ oranını sıfıra indirmemizi gerektirmez. Bazı yağlar var ki cildimizi genç tutacak ve hissettirecek özelliğe sahip. Bunun yanında kalp ve beyin sağlığına faydası olan somon ve uskumru gibi balıklarda bolca bulunan Omega 3 yağını ve fındık çeşitlerini tüketmemiz gerekiyor.

 • Kambur durmayın

Ananem hep söyler ‘kambur durma’ diye. Bunun estetik görünüşten çok sağlığımıza zararı var. Bilgisayar başında geçirdigimiz kambur saatler omurgamızın zedelenmesine yol açıyor. Dik durmayı alışkanlık haline getirin.

 

exercise

More from Cansın Ekşi

Saksı Kolyeler

Günaydıın :) Tüm hafta olduğu gibi mis gibi yatağımda bu saatlere kadar...
Read More

Leave a Reply