1V1Y.com Faciası


 Lancome’un La Vie Est Belle parfümünü gelen testerlarla tanıdıktan sonra daha almadan vazgeçilmezim oldu ama elimde çokça parfüm oldugu için kendime önce onları bitirip sonrasında ‘altın vuruşu’ yapma sözü verdim. Tam da kış mevsimine geçerken 1v1y.com‘da harika bi fırsat yakaladım, küçük boy fiyatına büyügünü alır parfümle duş alırım diye düşündüm.

Hemen siparişimi verdim ve uzuun bekleme sürecim başladı, 1-2 hafta geçti ama gelen giden yok. Ben de twitterdan sitenin hesabına ürünü hala bekledigimi yazdım. Sipariş numaramı alıp bana telefonla ulaştılar, telefondaki kız abartmıyorum 3-4 kere aynı şeyleri söyleyip durdu ve biraz daha ‘sabretmemi’ , ürünümün gelecegini söyledi. Onlardan kaynaklanmayan bi sorun çıkmış. (Sanki ben sorunluymuşum gibi hissettim gerçekten.)

Bir hafta daha sabırla bekledikten sonra bi mail geldi: Ürünüm iptal olmuş, tedarik edememişler, para iademi de yapmışlar sagolsun.

Bacım ürün elinde yoksa bana neden satıyosun, stokta yok gibi bişey söylersin satmadan önce anlarım. Hadi yok, ben siparişi verdim. Koskoca sitesin, kötü reklamları engellemek ve müşteri memnuniyetini saglamak için al Boynerden parfümü gerçek fiyatıyla, 50-60 lira zarara gir ama ulaştır ürünü bana, bulunmaz hint kumaşı istemedim senden. Beceremiyosan da yapma bu işi, limon sat daha iyi. En azından kamyon kaza yaptı dersin ürünü tedarik edemezsin anlarım. 

Bu 3. haftanın üstüne tekrar tweet attım, memnuniyetsizligimi belirten ve aynı tweet tekrar geldi: sipariş numaranızı paylaşın yardımcı olalım. Kardo sen yardımcı olamamışın bana daha önce, bi de arkadaşınız aramış beni hiç haberiniz yok birbirinizden, hayır kendinizden de yok attıgı tweeti otomatik bidaha atıyor..

1v1y.com’un hesabını ararken bi de twitterda 1v1ymagdurları diye bi hesap buldum ki o daha da beter, orda ne hikayeler var.. Teşhir ürünü gönderilmesi mi dersiin, yanlış ürün mü..

Üzgünüm 1v1y.com, seni sildim heryerden. Sıkı bi online alışveriş sitesi takipçisini kaybettiniz.
PS: Annem bu magduriyetimi görüp bana kofresini almış :)
More from Cansın Ekşi

WINMAX

Cevahirde bulduğum herhangi bir merdivenden aşağı indim: BİR MAĞAZANIN İÇİNE! Bu yeri...
Read More

Leave a Reply