İnce kumaşları ve genellikle bol yapılan kesimleri sayesinde rahat kullanım imkânı sunan bluzlar, sağladıkları konfor ile olduğu kadar şık görünümleri ile de kadın giyimin kilit parçaları arasında yer alırlar. Polyester, viskon, şifon, saten ya da penye gibi çok çeşitli kumaşlardan üretilebilen bu parçalar, renk ve model seçenekleriyle ofis ve gece kombinleri için şıklık ve zarafetin, günlük kombinler için ise rahatlığın garantisi niteliği taşırlar… Gardıroplardaki yerlerini sene boyunca koruyan bluzlar, jeanlerden kumaş pantolonlara, taytlardan eteklere kadar her türlü kıyafet ile uyumlu olmaları sayesinde de kombinlerin joker parçaları olarak tanımlanabilirler.

Oldukça geniş bir yelpazeye yayılan bluz modelleri arasından her yaşa, tarza ve bütçeye uygun parçalar bulmak mümkün… Eğer siz de gardırobunuzu yeniliyorsanız ve trend bluz modelleri hakkında biraz fikre ihtiyacınız varsa, gelin kadınların en çok tercih ettikleri bluzlara yakından bakalım!

Ofis Kombinlerinin Vazgeçilmezi: Uzun Kollu Bluzlar

İş hayatının koşuşturması içinde her zaman şık ve zarif görünmek haliyle biraz zor olabiliyor. Fakat, gardırobunda çeşitli modellerde birkaç bluzu olan kadınların ofis ortamlarında hem rahat hem şık olmaları hiç de zor değil! Ayrıca dikkat çekici bir kolye ya da fular ile tamamlanan bluzların, iş yemekleri ya da iş çıkışı gerçekleştirilen arkadaş buluşmaları için Bonprix’te son derece uygun olduklarını da belirtmek gerek…

Karmen yaka, kayık yaka, belden oturtma ya da kemerli gibi modelleriyle kadınlar için çeşitli alternatifler sunan klasik kesim uzun kollu bluzlar; drapeler, pileler ya da büzgüler ile detaylandırıldıklarında ise davet, düğün ya da kokteyl kombinlerinin en havalı parçaları haline geliyorlar.

Kışın Bile Gardıropları Terk Etmeyen Kısa Kollu Bluzlar

Üretildikleri ipek, şifon, keten ya da şile bezi gibi kumaşlarla giyene serinlik veren kısa kollu bluzlar; cıvıl cıvıl renk ve modelleriyle, özellikle yaz aylarında kadınlar tarafından sık sık tercih edilmektedirler. Tabii bu demek değildir ki kısa kollu modeller kışın tercih edilmiyorlar… Kış ayları için genellikle uzun kollu bluzlar tercih edilse de, kombinlerin kapıları kısa kollu bluzlara dört mevsim açık! İlkbahar ve yaz aylarında tek başlarına giyilebilen kısa kollu bluzlar, kot ceket ya da hırka içinde de son derece şık durdukları için, sonbahar ve kış aylarında da kadınlara veda etmiyorlar!

Kısa kollu, uzun kollu, fırfırlı ya da düz çok da fark etmiyor aslında… Hangi model ya da renkte olurlarsa olsunlar, bluzlar kadınların hem özel günlerinde hem de günlük hayatlarında girdikleri kombin savaşlarından başarıyla çıkmalarını sağlayan parçalar olarak her zaman son trendlerin önemli bir parçası olacaklar… Başka bir deyişle, kadınların büyük çoğunluğunun her gün üzerine kafa yorduğu o meşhur “Acaba bugün ne giysem?” sorusunun değişmez cevaplarından bir tanesi olarak kalmaya devam edecekler!

Leave a Reply