Oyun oynamak çocuk gelişiminde önemli bir rol oynar. Doğru oyuncak seçimi de ebeveynlerin en çok dikkat etmesi gereken hususlardan biridir. Oyuncağın pahalı olması, çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacağı anlamına gelmez. Çocuğunuzun kaliteli vakit geçirmesi için, zihinsel ve fiziksel gelişimine katkıda bulunacak oyuncakları tercih etmeniz gerekir. Kız çocuklarının gelişimine katkıda bulunan en önemli oyun evciliktir. Bugünün yetişkinleri de evcilik oynayarak büyümüşlerdir. Evcilik oyunu ile kızlar kendilerini yetişkin dünyasında hayal ederler. Annelik rollerini, babalık rollerini ve hatta çocuk rollerini objektif olarak canlandırma fırsatı bulurlar. Evcilik oyununa en çok katkıda bulunan oyuncak ise şüphesiz Barbie Evi oyuncaklarıdır.

Barbie Evi, kızların evcilik oyununu çok daha keyifli hale getirir. Kız çocuklarının keyifle oynayabilecekleri çok sayıda Barbie Evi modeli vardır. Bu evlerin bazıları büyük ve çok odalı, bazıları küçük ve daha az odalıdır. Barbie ev modelleri ailelerin alanlarına ve ödeme imkânlarına göre farklı seçeneklere sahiptir. Portatif ev ürünleri oynandıktan sonra küçük bir hale getirilerek rahatlıkla muhafaza edilebilir. Bununla birlikte Barbie’nin Lego ve Mega Bloks ev seçenekleri de vardır. Bu evler lego seti biçimindedir. Yani kız çocuğunuz oynayacağı Barbie evini kendi tasarlamış olur.

Arkadaşları ile birlikte Barbie evinde evcilik oynamak kız çocuğunuzun hem sosyalleşmesini hem hayal gücünün gelişmesini hem de kelime dağarcığının artmasını sağlar. Farklı karakterlere bürünmek onun ufkunu geliştirir. Bu oyunların ebeveynler tarafından takip edilmesi de çocuğun dünya görüşü ve istekleri hakkında bilgi verir. Bu nedenle evcilik oyunu hiç eskimemiştir. Aileler de çocuklarını evcilik oynamak için yüreklendirmelidir. Barbie evi evcilik oyununu daha keyifli hale getirir ve çocuğunuzu daha mutlu kılar.

Karakterdukkani.com internet sitesinde çok sayıda Barbie evi seçeneği vardır. Bu ürünlerin bazıları Barbie oyuncakları, bazıları ise Lego ve Megabloks setleridir. Burada ailelere kalan yalnızca çocuğunun zevkine uygun modeli seçmektedir. Karakterdukkani.com’da tüm Barbie evi modelleri uygun fiyatlarla sizlerin beğenisine sunulur. Böylelikle aile bütçeniz sarsılmaz ve alışveriş deneyiminiz çok daha keyifli hale gelir.

Leave a Reply