67. Emmy Ödülleri Kazananları

67. Emmy Ödül Töreni geçtiğimiz gece Los Angeles’ta gerçekleşti ve ödüller sahibini buldu. Game of Thrones dizisi 24 dalda aday olarak ‘ En İyi Drama Dizisi ‘ dalında ödülünü aldı.

2015-emmy-oduller

2015-emmy-odulleri-1

 

İşte tüm kazananlar:

En İyi Drama Dizisi

“Better Call Saul” (AMC)
“Downton Abbey” (PBS)
“Game Of Thrones” (HBO) *KAZANAN
“Homeland” (Showtime)
“House Of Cards” (Netflix)
“Mad Men” (AMC)
“Orange Is The New Black” (Netflix)
En İyi Komedi Dizisi
“Louie” (FX)
“Modern Family” (ABC)
“Parks And Recreation” (NBC)
“Silicon Valley” (HBO)
“Transparent” (Amazon)
“Unbreakable Kimmy Schmidt” (Netflix)
“Veep” (HBO) *KAZANAN
En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Kyle Chandler, “Bloodline”
Jeff Daniels, “The Newsroom”
Jon Hamm, “Mad Men” *KAZANAN
Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
Liev Schreiber, “Ray Donovan”
Kevin Spacey, “House of Cards”
En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Claire Danes, “Homeland”
Viola Davis, “How to Get Away With Murder” *KAZANAN
Taraji P. Henson, “Empire”
Tatiana Maslany, “Orphan Black”
Elisabeth Moss, “Mad Men”
Robin Wright, “House of Cards”
En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)
Anthony Anderson, “black-ish”
Louis C.K., “Louie”
Don Cheadle, “House of Lies”
Will Forte, “Last Man on Earth”
Matt LeBlanc, “Episodes”
William H. Macy, “Shameless”
Jeffrey Tambor, “Transparent” *KAZANAN
En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Edie Falco, “Nurse Jackie”
Lisa Kudrow, “The Comeback”
Julia Louis-Dreyfus, “Veep” *KAZANAN
Amy Poehler, “Parks and Recreation”
Amy Schumer, “Inside Amy Schumer”
Lily Tomlin, “Grace and Frankie”
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama)
Jonathan Banks, “Better Call Saul”
Ben Mendelsohn, “Bloodline”
Jim Carter, “Downton Abbey”
Peter Dinklage, “Game of Thrones” *KAZANAN
Michael Kelly, “House of Cards”
Alan Cumming, “The Good Wife”
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama)
Joanne Froggatt, “Downton Abbey”
Lena Headey, “Game of Thrones”
Emilia Clarke, “Game of Thrones”
Christina Hendricks, “Mad Men”
Uzo Aduba, “Orange Is the New Black” *KAZANAN
Christine Baranski, “The Good Wife”
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi)
Niecy Nash, “Getting On”
Julie Bowen, “Modern Family”
Allison Janney, “Mom” *KAZANAN
Kate McKinnon, “Saturday Night Live”
Mayim Bialik, “The Big Bang Theory”
Gaby Hoffmann, “Transparent”
Jane Krakowski, “Unbreakable Kimmy Schmidt”
Anna Chlumsky, “Veep”
 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi)
Andre Braugher, “Brooklyn Nine-Nine”
Adam Driver, “Girls”
Keegan-Michael Key, “Key & Peele”
Ty Burrell, “Modern Family”
Tituss Burgess, “Unbreakable Kimmy Schmidt”
Tony Hale, “Veep” *KAZANAN
En İyi Mini Dizi
“American Crime” (ABC)
“American Horror Story: Freak Show” (FX)
“The Honorable Woman” (Sundance)
“Olive Kitteridge” (HBO) *KAZANAN
“Wolf Hall” (PBS)
En İyi Televizyon Filmi
“Agatha Christie`s Poirot: Curtain, Poirot`s Last Case” (Acorn TV)
“Bessie” (HBO) *KAZANAN
“Grace Of Monaco” (Lifetime)
“Hello Ladies: The Movie” (HBO)
“Killing Jesus” (National Geographic)
“Nightingale” (HBO)
En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Timothy Hutton, “American Crime”
Ricky Gervais, “Derek Special”
Adrien Brody, “Houdini”
David Oyelowo, “Nightingale”
Richard Jenkins, “Olive Kitteridge” *KAZANAN
Mark Rylance, “Wolf Hall”
En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Felicity Huffman, “American Crime”
Jessica Lange, “American Horror Story: Freak Show”
Queen Latifah, “Bessie”
Maggie Gyllenhaal, “The Honorable Woman”
Frances McDormand, “Olive Kitteridge” *KAZANAN
Emma Thompson, “Sweeney Todd”
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Richard Cabral, “American Crime”
Denis O`Hare, “American Horror Story: Freak Show”
Finn Wittrock, “American Horror Story: Freak Show”
Michael Kenneth Williams, “Bessie”
Bill Murray, “Olive Kitteridge” *KAZANAN
Damian Lewis, “Wolf Hall”
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Mini Dizi/Film)
Regina King, “American Crime” *KAZANAN
Sarah Paulson, “American Horror Story: Freak Show”
Angela Bassett, “American Horror Story: Freak Show”
Kathy Bates, “American Horror Story: Freak Show”
Mo`Nique, “Bessie”
Zoe Kazan, “Olive Kitteridge”
En İyi Talk-Show Programı
“The Colbert Report” (Comedy Central)
“The Daily Show” (Comedy Central) *KAZANAN
“Jimmy Kimmel Live” (ABC)
“Last Week Tonight” (HBO)
“Late Show With David Letterman” (CBS)
“The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” (NBC)
En İyi Erkek Konuk Oyuncu (Drama)
Alan Alda, “The Blacklist”
Michael J. Fox, “The Good Wife”
F. Murray Abraham, “Homeland”
Reg E. Cathey, “House of Cards” *KAZANAN
Beau Bridges, “Masters Of Sex”
Pablo Schreiber, “Orange Is The New Black”
En İyi Kadın Konuk Oyuncu (Drama)
Margo Martindale, “The Americans” *KAZANAN
Diana Rigg, “Game of Thrones”
Rachel Brosnahan, “House Of Cards”
Cicely Tyson, “How To Get Away With Murder”
Allison Janney, “Masters Of Sex”
Khandi Alexander, “Scandal”
En İyi Erkek Konuk Oyuncu (Komedi)
Mel Brooks, “The Comedians”
Paul Giamatti, “Inside Amy Schumer”
Bill Hader, “Saturday Night Live”
Louis C.K., “Saturday Night Live”
 
Bradley Whitford, “Transparent” *KAZANAN
Jon Hamm, “Unbreakable Kimmy Schmidt”
 
En İyi Kadın Konuk Oyuncu (Komedi)
Christine Baranski, “The Big Bang Theory”
Gaby Hoffmann, “Girls”
Pamela Adlon, “Louie”
Elizabeth Banks, “Modern Family”
Joan Cusack, “Shameless” *KAZANAN
Tina Fey, “Unbreakable Kimmy Schmidt”
En İyi Senaryo (Drama)
“The Americans” “Do Mail Robots Dream Of Electric Sheep?” (Joshua Brand)
“Better Call Saul” “Five-O” (Gordon Smith)
“Game Of Thrones” “Mother`s Mercy” (David Benioff and D.B. Weiss) *KAZANAN
“Mad Men” “Lost Horizon” (Semi Chellas and Matthew Weiner)
“Mad Men” “Person To Person” (Matthew Weiner)
En İyi Senaryo (Komedi)
“Episodes” “Episode 409” (David Crane and Jeffrey Klarik)
“The Last Man On Earth” “Alive In Tucson (Pilot)” (Will Forte)
“Louie” “Bobby`s House” (Louis C.K.)
“Silicon Valley” “Two Days Of The Condor” (Alec Berg)
“Transparent” “Pilot” (Jill Soloway)
“Veep” “Election Night” (Simon Blackwell, Armando Iannucci and Tony Roche) *KAZANAN
En İyi Yönetmen (Drama)
“Boardwalk Empire” “Eldorado” (Tim Van Patten)
“Game Of Thrones” “Mother`s Mercy” (David Nutter) *KAZANAN
“Game Of Thrones” “Unbowed, Unbent, Unbroken” (Jeremy Podeswa)
“Homeland” “From A To B And Back Again” (Lesli Linka Glatter)
“The Knick” “Method And Madness” (Steven Soderbergh)
En İyi Yönetmen (Komedi)
“The Last Man On Earth” “Alive In Tucson (Pilot)” (Phil Lord and Christopher Miller)
“Louie” “Sleepover” (Louis C.K.)
“Silicon Valley” “Sand Hill Shuffle” (Mike Judge)
“Transparent” “Best New Girl” (Jill Soloway) *KAZANAN
“Veep” “Testimony” (Armando Iannucci)
En İyi Senaryo (Mini Dizi/TV Filmi)
“American Crime” – “Episode One” (John Ridley)
“Bessie” (Dee Rees, Christopher Cleveland, Bettina Gilois, Horton Foote)
“Hello Ladies: The Movie” (Stephen Merchant, Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg)
“Olive Kitteridge” (Jane Anderson) *KAZANAN
“The Honorable Woman” (Hugo Blick)
“Wolf Hall” (Peter Straughan)
En İyi Yönetmen (Mini Dizi/TV Filmi)
“Olive Kitteridge” (Lisa Cholodenko) *KAZANAN
“Wolf Hall” (Peter Kosminsky)
“Houdini” (Uli Edel)
“Bessie” (Dee Rees)
“American Horror Story: Freak Show” (Ryan Murphy)
“The Honorable Woman” (Hugo Blick)
Outstanding Writing For A Variety Series
“The Colbert Report” (Comedy Central)
“The Daily Show” (Comedy Central) *KAZANAN
“Inside Amy Schumer” (Comedy Central)
“Last Week Tonight” (HBO)
“Late Show With David Letterman” (CBS)
Outstanding Directing For A Variety Series
“The Colbert Report” (Comedy Central)
“The Daily Show” (Comedy Central) *KAZANAN
“Inside Amy Schumer” (Comedy Central)
“Late Show With David Letterman” (CBS)
“The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” (NBC)
Outstanding Variety Sketch Series
“Drunk History” (Comedy Central)
“Inside Amy Schumer” (Comedy Central) *KAZANAN
“Key & Peele” (Comedy Central)
“Portlandia” (IFC)
“Saturday Night Live” (NBC)
Outstanding Reality-Competition Program
“The Amazing Race” (CBS)
“Dancing with the Stars” (ABC)
“Project Runway” (Lifetime)
“So You Think You Can Dance” (FOX)
“Top Chef” (Bravo)
“The Voice” (NBC) *KAZANAN
Outstanding Structured Reality Program
“Antiques Roadshow” (PBS)
“Diners, Drive-Ins and Dives” (Food)
“MythBusters” (Discovery)
“Property Brothers” (HGTV)
“Shark Tank” (ABC) *KAZANAN
“Undercover Boss” (CBS)
Outstanding Unstructured Reality Program
“Alaska: The Last Frontier” (Discovery)
“Deadliest Catch” (Discovery) *KAZANAN
“Intervention” (A&E)
“Million Dollar Listing New York” (Bravo)
“Naked and Afraid” (Discovery Channel)
“Wahlburgers” (A&E)
Outstanding Host For A Reality Or Reality-Competition Program
Tom Bergeron, “Dancing With The Stars”
Jane Lynch, “Hollywood Game Night” *KAZANAN
Heidi Klum & Tim Gunn, “Project Runway”
Cat Deeley, “So You Think You Can Dance”
Anthony Bourdain, “The Taste”
Outstanding Variety Special
“Bill Maher: Live From D.C.” (HBO)
“The Kennedy Center Honors” (CBS)
“Louis C.K.: Live At The Comedy Store” (LouisCK.net)
“Mel Brooks Live At The Geffen” (HBO)
“The Saturday Night Live 40th Anniversary Special” (NBC) *KAZANAN
“Tony Bennett & Lady Gaga: Cheek To Cheek LIVE!” (PBS)

Leave a Reply